Mieszkacie w centrum miasta lub przy ruchliwej ulicy? W najbliższej okolicy znajduje się stacja kolejowa, lotnisko bądź szkoła? A może macie hałaśliwego sąsiada? Niezależnie od tego co jest przyczyną hałasu docierającego do Waszego mieszkania z zewnątrz, nie jesteście bezradni. W walce ze zgiełkiem za oknem pomogą Wam dźwiękoszczelne okna.

Jak zadbać o odpowiednią izolację akustyczną naszych wnętrz? Jak skutecznie ograniczyć decybele docierające z zewnątrz? Odpowiedzią na te pytania są dźwiękoszczelne okna. Odpowiednio dobrana stolarka okienna pozwoli zatem maksymalnie zredukować hałas docierający do mieszkania z zewnątrz, zapewniając lokatorom komfort akustyczny. Izolacyjność akustyczną stolarki okiennej określa ważony wskaźnik izolacji akustycznej Rw, korygowany o tzw. widmowe wskaźniki adaptacyjne C dla wyznaczenia wartości R A1 oraz Ctr dla wyznaczenia wartości R A2.

Obejrzyjcie nasz materiał video, w którym prezentujemy okno dźwiękoszczelne!

Widmowy wskaźnik adaptacyjny C stosujemy dla rodzajów hałasu:

  • bytowego ->rozmowa, muzyka, radio, zabawa dzieci,
  • ruchu kolejowego ze średnią i dużą prędkością, 
  • ruchu na drodze szybkiego ruchu powyżej 80 km/h,
  • samolotów odrzutowych w małej odległości, 
  • zakładów przemysłowych emitujących głównie hałas o średniej i wysokiej częstotliwości. 

Widmowy wskaźnik adaptacyjny Ctr stosujemy dla rodzajów hałasu:

  • miejskiego ruchu ulicznego, 
  • ruchu kolejowego z małą prędkością, 
  • samolotów odrzutowych w dużej odległości, śmigłowców, 
  • muzyki dyskotekowej, 
  • zakładów przemysłowych emitujące głównie hałas o średniej- i wysokiej częstotliwości.

Najczęściej mamy do czynienia z ruchem ulicznym, więc najistotniejsza powinna być wartość Ra2 w takim przypadku.

Dla przykładu: oznaczenie dla okna Rw =37db(-1;-4) oznacza, że rzeczywista ochrona przed takim hałasem wynosi R A2 = 37 +(-4) = 33 db.

Należy również sprawdzić, czy podana wartość dotyczy całego okna czy samej szyby!

Z AdamS-em ciszej

Komfort akustyczny otrzymacie poprzez zamontowanie okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej Passiv Line S, S jak Silence, firmy AdamS. Okno dedykowane jest dla wszystkich ceniących sobie ciszę. Dzięki zastosowaniu specjalnego pakietu szybowego z ciepłą ramką o podwyższonych właściwościach izolacyjności akustycznej i Ug= 0,6 W/m2K oraz profilu z trzema uszczelkami uzyskaliśmy współczynnik izolacyjności akustycznej na poziomie Rw = 37 db (-1,-4).

Nie wierzycie nam na słowo? Zrobiliśmy dla Was badanie izolacyjności akustycznej dla konstrukcji okiennej Passiv Line firmy AdamS.

FILM

Zainwestuj w ochronę przed hałasem

W trosce o zdrowie nasze i naszych bliskich warto zainwestować w ochronę przed uciążliwym hałasem. Jeśli mieszkacie lub mieszkaliście w centrum dużego miasta, to doskonale wiecie jak irytujące mogą być dźwięki dochodzące do naszych uszu zza okna. Niestety wielu z nas bagatelizuje skutki długotrwałego hałasu. Odpowiednio dobrane i zamontowane okna dźwiękoszczelne sprawią, że Twój dom stanie się oazą spokoju, cichym miejscem, gdzie wypoczniemy z rodziną.

Warto na chwilę zatrzymać się przy montażu, bo sam zakup nawet najlepszych okien nic nie da, jeśli nie zostaną odpowiednio wstawione. I tu warto zdać się na fachowców. Najmniejsza szczelina w miejscu ich osadzenia w murze sprawie, że hałas z zewnątrz nadal będzie słyszalny w naszych czterech kątach.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jakie okna w mieszkaniu alergika?
Alergia jest nieprzyjemną przypadłością, z którą wielu z nas musi się zmagać. Dobrym sposobem na zminimalizowanie negatywnych czynników uczulających, jest zadbanie o odpowiednie okno, tak by dom stał się naszym azylem.
Akcesoria okienne które wzbogacą Twe okno
By cieszyć się pełnymi możliwościami przeszkleń, warto przeanalizować dostępne akcesoria. Usprawnią one Wasze korzystanie z okien czy drzwi i rozszerzają ich możliwości, pozwalając na lepsze dopasowanie się do naszych oczekiwań.
Program czyste powietrze - szansa na modernizację Twojego domu w zgodzie ze środowiskiem.
Smog to coraz częstszy problem naszych miast. Jego wpływ odczuwalny jest nie tylko w dużych metropoliach, ale coraz częściej także na obrzeżach miast. Program Czyste Powietrze ma pomóc w zniwelowaniu szkodliwej emisji spalin do atmosfery. W jego ramach otrzymać możemy dofinansowanie na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Aby z nich skorzystać zapoznajcie się z prezentowanym poradnikiem. 

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
W tym wypadku najważniejsza jest izolacyjność akustyczna okna, zwana dźwiękoszczelnością. Określa się ją za pomocą współczynnika izolacyjności akustycznej właściwej Rw, którą wyraża się w decybelach. Zasada jest taka, że im wyższy współczynnik Rw, tym lepiej okna będą izolować hałas z zewnątrz, a więc w domu będzie ciszej.
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL