Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przepełniony ciepłem, bliskością i wzniosłością. Każdego roku o tej porze zabieramy się za "przedświąteczne porządki", w naszych domach czuć zapach piernika i słychać melodie kolęd. Czując tę wyjątkowość staramy się podkreślić ją pod każdym względem. Świąteczne dekoracje odmieniają nasz dom, wyrażając przepełniającą nas radość. Przechadzając się po mroźnych ulicach, dostrzec możemy unikalny charakter każdego domu, emanujący z rozświetlonych okien. Intensywnie świecące fasady budynków przyciągają naszą uwagę, a głębia zawarta w oknach mówi najwięcej o duszy domu i jego domownikach.

Okno Twoim odbiciem

Spójrz na swoje okno. Zwróć uwagę na jego położenie, wielkość, kolor. Jaki parapet mu towarzyszy? Dekorujesz kuchnię, sypialnię, pokój dziecięcy czy salon? To podstawy, lecz określają one ramy naszego przedsięwzięcia. Być może masz już konkretną wizję, jaką chcesz realizować, ale pamiętaj o ograniczeniach i możliwościach. Zastanów się, co będzie motywem przewodnim: Mikołaj, aniołki, dekoracje roślinne, gwiazdy, śnieg i bałwanki, a może barwny kolaż łączący te elementy? Najważniejsze aby podejmowane decyzje były świadome, a nawet najbardziej kontrowersyjne pomysły oczarują Twoją rodzinę i gości. Temat świątecznych dekoracji jest niesamowicie rozległy, co może na wstępie przytłoczyć, dlatego postaramy się opisać kilka sposobów i technik na świąteczny wystrój Twojego okna.

Szyba Twoim płótnem

Najważniejsze w dekoracji okna jest to, jak je postrzegamy w kontekście pomieszczenia i całego domu. Jednym ze sposobów na nadanie oknu niecodziennego wyglądu są obrazy malowane śniegiem w sprayu. Panorama domków rozciągająca się tuż nad parapetem lub zaprzęg Mikołaja mknący na tle sosnowego lasu. Ładnie wycięte szablony, ogólnodostępne w Internecie, wystarczy przyłożyć do szyby i spryskać sztucznym śniegiem. Nasze dzieło oświetlone zarówno z wnętrza domu, jak i zewnątrz nabierze innego charakteru w dzień a innego w nocy. W tym przypadku warto zastanowić się, czy dodatkowe oświetlenie w postaci białych lampek choinkowych położonych na parapecie nie będzie pasującym dodatkiem. Ponadto okno, tracąc na transparentności, zyska cechę właściwą obrazom. Zamiast śnieżnych pejzaży, pokusić się możesz na spróbowanie opowiedzenia jakiejś prostej historii. Na dwuwymiarowej płaszczyźnie szyby świetnie sprawdzą się zawieszane na przyssawkach witraże, małe figurki lub drzewka. Dodanie trzeciego wymiaru do naszego „obrazu" będzie wspaniałym zabiegiem.

Piękno prostej kompozycji

Nadmiar ozdób to częsty błąd popełniany ze względu na atakujące nas zewsząd promocje i reklamy. Jedna piękna ozdoba nie musi prezentować się równie pięknie z inną, nie mniej ładną. Warto wyważyć akcenty oprawy naszego okna. Skupiając się na najważniejszych punktach możemy dojść do wniosku, że jeden duży wieniec, w oknie z długimi białymi firanami nie odbierze oknu jego funkcjonalnego charakteru. Podobnie symetryczne ustawienie trzech figurek aniołów na parapecie, będzie idealne. Proste, skromne ozdoby powinny sprawdzić się w przypadku okien, z których najczęściej korzystamy. Uchroni to nasze ozdoby przed zniszczeniem, a nam pozwoli docenić w pełni widok za oknem. Skromna dekoracja nie oznacza pozbawienia jej smaku! Kompozycyjny balans podkreśli równowagę pomieszczenia i zwróci większą uwagę na jakość użytych ozdób.

Więcej niż okno

Robiącym ciekawy efekt zabiegiem jest dekorowanie nie samego okna lecz przestrzeni wokół niego. W tym przypadku idealnie sprawdzą się np. lśniące anielskie włosy zawieszone na firankach, bombki zwisające z karniszy, gałązka przymocowana do ściany z ciasteczkami zawieszonymi na jej gałązkach. Za to lampki podwieszone nad oknem i wzdłuż firanek komponują się świetnie z małymi roślinnymi ornamentami rozłożonymi na parapecie: złotymi szyszkami, świeczką okalaną sosnową gałązką. Pamiętajcie, że zbyt jaskrawe, migotliwe lampki w oknach zwracają uwagę z zewnątrz, lecz po dłuższym czasie są dość męczące dla domowników. Zaślepiają one bowiem cały wystrój, a często nie pozwalają zasnąć. Choinkowe lampki w jednym kolorze, można łatwiej dopasować oraz ewentualnie połączyć z inną barwą. Choć białe, łagodnie rozproszone światła świec są esencją świątecznego klimatu.

Oczywiście, podane tu przykłady to tylko propozycje w morzu możliwości dostępnych dekoracji. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli okna nie są centralnym punktem naszego świątecznego wystroju, to właśnie one oddają na zewnątrz sendo naszej świątecznej atmosfery. Dobrze, gdy w koncepcji naszej aranżacji stało się ona czymś więcej, nie tracąc jednocześnie swego okiennego charakteru.

Życzymy Wam pomysłowości i dużo cierpliwości przy świątecznym dekorowaniu Waszych „czterech kątów”.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jesienna konserwacja okna
Po ciepłym okresie letnim powinniśmy przedsięwziąć kroki w celu zabezpieczenia naszych okien przed wilgocią i zimnem okresu jesiennozimowego. Solidna konserwacja okien i rozsądne użytkowanie zapewni nam długowieczność przeszkleń i większy komfort w naszym mieszkaniu.
Zatrzymaj hałas dzięki oknom
Hałas głównej ulicy, bliskość nocnego klubu czy fabryki mogą skutecznie zakłócić spokój naszego zacisza domowego. Ale nie trzeba aż tak skrajnych przypadków by odczuć, że ruchliwe życie w mieście jest bardzo hałaśliwe. To dzięki ciszy się skupiamy, w ciszy zasypiamy i relaksujemy się. O ciszę coraz trudniej w dynamicznie zmieniającym się środowisku urbanistycznym. Nowe wyzwania musiały spotkać się z odzewem nowoczesnych technologii i rozwiązań pozwalających tłumić nadmierne natężenie dźwięku. I to właśnie dźwiękoszczelne okna stały się doskonałą barierą chroniącą mieszkańców Twojego domu przed hałasem.
Kiedy wybrać okno przesuwne
Okna przesuwne to ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń w których otwarcie okna może być problematyczne. To także inny typ przeszklenia, który w pewnych warunkach może sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne okno PVC.

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL