Wysoka temperatura, słoneczne promienie, miła atmosfera – i jest jeszcze On – małe, irytujące stworzenie, które nie pozwala skupić się na żadnym zajęciu. Jakby chciało zwrócić na siebie całą Twoją uwagę. Mowa oczywiście o owadach, które atakują nas w powietrzu, grasują w zakamarkach mieszkania, a ich ukąszenia mogą być niebezpieczne nie tylko dla estetyki Twojej skóry, ale także dla zdrowia. Jak więc można im zaradzić?

Jest wiele proponowanych sposobów, które mają pomóc nam w poradzeniu sobie z owadami – od preparatów chemicznych, po świece zapachowe i rośliny. Jednak do tych najbardziej skutecznych zdecydowanie należy moskitiera. Innowacyjne modele wykonane są z lekkiego i cienkiego włókna szklanego oraz pokryte są warstwą PCV, co zapewnia im bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość.

Na rynku możemy spotkać wiele różnych rodzajów. Jaki jednak jest najlepszy dla nas? By dokonać odpowiedniego wyboru, warto zapoznać się z każdym.

Moskitiery okienne na rzepy

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest zastosowanie siatki do samodzielnego montażu. Możemy użyć tej, którą trzeba przyciąć samodzielnie do wymiarów okna, bądź wybrać gotową. Należy jednak pamiętać, że przy tej drugiej opcji, jeśli nasze okno różni się od wymiarów proponowanych przez producenta – moskitiera nie będzie pasować. Dodatkowym problemem jest też to, że rzepy mają skłonność do odklejania się.

Moskitiery okienne ramkowe

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie siatki na ramce z zaczepami. Można ją wielokrotnie zakładać i zdejmować, co ułatwia jej czyszczenie. Nie spada, więc nie przepuszcza tak owadów, jak ta na rzepy, ma całoroczne zastosowanie. Tu należy dokonać odpowiednich pomiarów okna, ponieważ niewielkie błędy mogą spowodować to, że ramka będzie nieodpowiednia. Zaleca się powierzenie tego zadania firmie, u której dokonujemy zamówienia.

Moskitiery okienne rolowane

Bardzo wygodną i estetyczną metodą ochrony jest zastosowanie moskitiery rolowanej przypominającej roletę. Ten typ świetnie sprawdza się także w przypadku okien dachowych. Posiada prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, co pozwala na szybkie rozwijanie i zaczepianie siatki, a także zwijanie jej do kasety. Można to zrobić w każdej chwili, nie utrudnia to mycia okien. Montaż jest jednak o tyle trudny, że najlepiej jest skorzystać z usług montażowych, bądź zatrudnić fachowca. Cena nie jest najmniejsza, jednak fakt, iż może nas to chronić przed owadami przez długie lata, to zdecydowanie rekompensuje.

Moskitiery dla alergików i właścicieli zwierząt

Znaleźć możemy także moskitiery, które mogą jeszcze bardziej ułatwić nam życie. Doskonałym rozwiązaniem dla alergików może być zastosowanie siatki antyalergicznej, która będzie chronić nas przed pyłkami. Oprócz tego, jeśli posiadamy zwierzę z silnym temperamentem, warto zastosować siatkę stalową lub aluminiową, która nie ulegnie zniszczeniu podczas kontaktu ze zwierzęciem.

Dbać trzeba o wszystko!

Moskitiery ulegają zabrudzeniom, więc co jakiś czas warto je wyczyścić. Letnia woda i mydło powinno załatwić sprawę. Wystrzegaj się jednak silnych detergentów.

Powodzenia w skutecznej walce z komarami!

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jakie okna w mieszkaniu alergika?
Alergia jest nieprzyjemną przypadłością, z którą wielu z nas musi się zmagać. Dobrym sposobem na zminimalizowanie negatywnych czynników uczulających, jest zadbanie o odpowiednie okno, tak by dom stał się naszym azylem.
Akcesoria okienne które wzbogacą Twe okno
By cieszyć się pełnymi możliwościami przeszkleń, warto przeanalizować dostępne akcesoria. Usprawnią one Wasze korzystanie z okien czy drzwi i rozszerzają ich możliwości, pozwalając na lepsze dopasowanie się do naszych oczekiwań.
Program czyste powietrze - szansa na modernizację Twojego domu w zgodzie ze środowiskiem.
Smog to coraz częstszy problem naszych miast. Jego wpływ odczuwalny jest nie tylko w dużych metropoliach, ale coraz częściej także na obrzeżach miast. Program Czyste Powietrze ma pomóc w zniwelowaniu szkodliwej emisji spalin do atmosfery. W jego ramach otrzymać możemy dofinansowanie na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Aby z nich skorzystać zapoznajcie się z prezentowanym poradnikiem. 

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
W tym wypadku najważniejsza jest izolacyjność akustyczna okna, zwana dźwiękoszczelnością. Określa się ją za pomocą współczynnika izolacyjności akustycznej właściwej Rw, którą wyraża się w decybelach. Zasada jest taka, że im wyższy współczynnik Rw, tym lepiej okna będą izolować hałas z zewnątrz, a więc w domu będzie ciszej.
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL