Jesień to ostatni dzwonek, by przygotować okna na opady śniegu, srogi mróz i podmuchy wiatru. Dobrze zakonserwowana stolarka okienna ochroni nasze mieszkanie przed chłodem, a nas przed naprawą okien i wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Podajemy kilka prostych i sprawdzonych sposobów, jak zabezpieczyć okna przed zimą.

Zima to czas, kiedy okna są najbardziej narażone na uszkodzenia. Na ich stan negatywnie wpływają ostry wiatr, srogi mróz i obfite opady śniegu. Zanim temperatury spadną poniżej zera warto poświecić nieco czasu na konserwację stolarki okiennej. Nie wiesz od czego zacząć? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Po pierwsze umyj dokładnie okna

Konserwację okien przed zimą należy zacząć od ich dokładnego umycia. Wybierz odpowiedni do tego dzień, najlepiej kiedy na zewnątrz będzie ciepło, ale nie przy silnym słońcu. Pamiętaj, by wybrać odpowiedni środek czyszczący, dostępny w każdym markecie. Do umycia okien wystarczy mała ilość płynu oraz miękka ścierka bez szwów. Bezpiecznym sposobem jest także odrobina płynu do mycia naczyń dodana do wody.

Rzuć okiem na stan stolarki

Świeżo umyte, czyste okna możesz dokładnie obejrzeć, by sprawdzić ich stan techniczny. Na początek zobacz, czy wszystkie elementy ruchome działają prawidłowo. Jeśli okna ciężko się otwiera lub zamyka powinniśmy je wyregulować. Podobnie jeśli jest nieszczelne, bo taka wada znacznie zwiększy rachunki za ogrzewanie.

Następną czynnością powinno być zabezpieczenie części ruchomych. Nasmaruj zawiasy i elementy ruchome wazeliną techniczną lub smarem na bazie sylikonu. Do tak zakonserwowanego okna nie przylega kurz, a to ułatwi Wam utrzymanie okna w czystości.

Nie zapomnij o uszczelkach

Podczas zabezpieczania okien przed zimą należy zwrócić szczególną uwagę na uszczelki, które są szczególnie narażone na zniszczenia. Jest to element stolarski okiennej, który także należy konserwować za pomocą smarów sylikonowych lub technicznej wazeliny. Najbardziej narażone na zanieczyszczenia i uszkodzenia są uszczelki na dole okna i to im powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi.

Odpowiednia konserwacja okien sprawi, że przejdą one zimę bez szwanku. Warto poświęcić chwilę i wykonać trzy proste czynności, by wiosną nie liczyć strat związanych z wadliwą stolarką w naszym domu.

Przed zakupem okien warto sprawdzić jakość nawet najmniejszych elementów. Najlepiej postawić na wyroby renomowanych producentów, by służyły nam one przez kolejne lata i zimy. Jeśli jesteś zainteresowany wymianą stolarki okiennej zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą firmy AdamS.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jakie okna w mieszkaniu alergika?
Alergia jest nieprzyjemną przypadłością, z którą wielu z nas musi się zmagać. Dobrym sposobem na zminimalizowanie negatywnych czynników uczulających, jest zadbanie o odpowiednie okno, tak by dom stał się naszym azylem.
Akcesoria okienne które wzbogacą Twe okno
By cieszyć się pełnymi możliwościami przeszkleń, warto przeanalizować dostępne akcesoria. Usprawnią one Wasze korzystanie z okien czy drzwi i rozszerzają ich możliwości, pozwalając na lepsze dopasowanie się do naszych oczekiwań.
Program czyste powietrze - szansa na modernizację Twojego domu w zgodzie ze środowiskiem.
Smog to coraz częstszy problem naszych miast. Jego wpływ odczuwalny jest nie tylko w dużych metropoliach, ale coraz częściej także na obrzeżach miast. Program Czyste Powietrze ma pomóc w zniwelowaniu szkodliwej emisji spalin do atmosfery. W jego ramach otrzymać możemy dofinansowanie na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Aby z nich skorzystać zapoznajcie się z prezentowanym poradnikiem. 

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
W tym wypadku najważniejsza jest izolacyjność akustyczna okna, zwana dźwiękoszczelnością. Określa się ją za pomocą współczynnika izolacyjności akustycznej właściwej Rw, którą wyraża się w decybelach. Zasada jest taka, że im wyższy współczynnik Rw, tym lepiej okna będą izolować hałas z zewnątrz, a więc w domu będzie ciszej.
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL