Okna przesuwne to ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń w których otwarcie okna może być problematyczne. To także inny typ przeszklenia, który w pewnych warunkach może sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne okno PVC.

Ważne pytanie

Istnieje wiele rodzajów i stylów okien. Jak więc wybrać ten najodpowiedniejszy dla twojego domu? Jednym z najlepszych sposobów na wybranie rodzaju okna jest zadanie sobie pytania: jak będę z nich korzystać?  Czy moje okna muszą mieć możliwość otwarcia? Czy szukam maksymalnej wentylacji? Czy może moja przestrzeń wymaga niestandardowego kształtu okna? Okna przesuwne są zatem wyborem który jak najbardziej powinniśmy brać pod uwagę. Czym się charakteryzują?

Zaleta konstrukcyjna

Wielkość otworu w głównej mierze determinuje rodzaj okna jakie tam wstawimy. Przesuwne okna są idealne do dużej przestrzeni, ze względu na ich szeroką konstrukcję, która zapewnia czysty, elegancki widok. Okna przesuwne posiadają skrzydła, które przesuwają się w dowolnym kierunku i unoszą się w celu łatwego czyszczenia. Mają jasny i elegancki wygląd oraz zapewniają płynną pracę za każdym razem gdy z nich korzystamy. Korzyści płynące z przesuwanego systemu okien to przede wszystkim piękny, niezmącony widok. Okna przesuwne sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku gdy szerokość okna jest większa niż jego wysokość. Szeroka konstrukcja przesuwanego okna zapewnia duży, poziomy widok na zewnątrz. Im większe okno, tym więcej naturalnego światła będzie wpływać do twojego domu.

Efektywność energetyczna i wentylacja.

Ze względu na swoją konstrukcję okno przesuwne nie ma skomplikowanych ruchomych części, które mają okna innego typu. Okna przesuwne zbudowane są tak, aby umożliwić jednoczesne otwarcie obu szyb, co zapewnia maksymalną wentylację. Firma Adams oferuje energooszczędne opcje ze szkłem o podwyższonej wydajności energetycznej, które mogą utrzymać dom w stałej temperaturze przez cały rok, a nawet obniżyć rachunki za energię. Ponadto przesuwne okna znane są z łatwej w obsłudze konstrukcji, która pozwala na przesuwanie jednej strony okna, podczas gdy druga pozostaje nieruchoma. Tego rodzaju okna można łatwo otworzyć lub zamknąć jednym naciśnięciem palca, dzięki rolce, na którą ślizga się skrzydło okna. Z tego powodu to właśnie przesuwne systemy okienne, często znajdują zastosowanie w przestrzeniach zagospodarowanych w okolicy parapetu, co pozwala na łatwość w otwieraniu i zamykaniu, bez niebezpieczeństwa strącenia doniczki czy ozdoby na podłogę.

Kiedy zdecydujesz się na okna przesuwne do domu pozostaje tylko wybór producenta. Chociaż istnieje wiele firm oferujących okna w niskich cenach, firma Adams zapewnia najlepszą wartość Twojej inwestycji. Koniecznie sprawdź naszą ofertę okien przesuwnych i skontaktuj się z nami w naszej placówce.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Poprawa jakości powietrza czyli jak usprawnić wentylację Twojego domu
Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. To właśnie dlatego powinniśmy zawsze dbać o to by świeże i rześkie powietrze było priorytetem w naszym domu. W tym artykule dzielimy się wskazówkami pomocnymi w poprawie jakości powietrza oraz przybliżymy zjawiska temu towarzyszące.
Jak radzić sobie z zaparowanymi oknami zimą?
W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL