Koniec roku szkolnego jest oficjalnym rozpoczęciem lata. Wakacyjne upały to doskonała okazja do wypoczynku nad jeziorem, wyjazdu na dłuższą wycieczkę czy czytanie książki w domowym zaciszu. Letnia pogoda może być niejednokrotnie uciążliwa i tak jak częste burze występujące w tym okresie, tak samo upały mogą wpłynąć na nasze samopoczucie. Cyrkulacja powietrza oraz bezpieczeństwo naszego domu zależą w dużej mierze od naszych okien oraz tego jak z nich korzystamy.

Letni chłodek

Pierwszą rzeczą o jaką martwimy się w lato to dostęp do ożywczego chłodnego powietrza. Na noc otwieramy okna by odświeżyć sypialnią, jednak za dnia nie jest to już tak dobrym pomysłem. Słoneczny żar wdziera się do naszego mieszkania ze zdwojoną siłą, a niebezpieczne przeciągi mogą doprowadzić nas do choroby lub stać się przyczyną uszkodzeń w naszym domu. Siła ciągu powietrza może z łatwością i do tego z dużą siłą zatrzasnąć drzwi między pokojami. Wyszczerbione zamki i pęknięte szyby drzwi są efektem otwartego na oścież okna. Czy są jakieś alternatywy pomagające nam cieszyć się, a nie męczyć w wakacyjnym upale? Pomijając wiatraki i klimatyzację, możemy wyposażyć swój dom w odpowiednie rolety. Promienie słoneczne nie będą bezkarnie penetrowały naszych pomieszczeń, zwiększając ich temperatury. Rolety zewnętrzne, zapewniają całkowite wyciemnienie pokoju. Wewnętrzne rolety, lub zasłony są półśrodkiem w walce z upałem. Dodatkowa warstwa w postaci zasłon może być nie tylko estetycznym dodatkiem. To kolejna bariera zatrzymująca rozgrzewające promienie.

Bzyczenie pod sufitem

Kolejnym problemem, z jakim musimy zmagać się w lato, to wszędobylskie muchy, pszczoły, osy, szerszenie i inne owady, wdzierające się celowo lub przez przypadek do naszego domu. Znów, otwarte na oścież okno nie zniechęci insektów do pozostawienia nas w spokoju. Rozszczelnione delikatnie okno zdecydowanie zmniejszy napływ małych intruzów. Doskonałym rozwiązaniem będzie ramkowa moskitiera, zamontowana na oknie. Specjalna transparentna siatka zatrzyma nawet małe meszki i pozwoli cieszyć się nam oknem, otwartym po zmroku bez potrzeby gaszenia światła. Jest to bardzo dużą zaletą. Zapobiegamy dzięki temu różnego rodzaju ukąszeniom i bzyczeniu budzącemu nas w nocy.

Projekt na chłodno

W walce o wakacyjne wytchnienie musimy przede wszystkim zacząć od podstaw. Projekt domu jest najbardziej determinującym aspektem w kontekście temperatury domu. To po jakiej stronie mamy okna, w jakim miejscu położone jest nasze domostwo będzie rzutowało na całościowy wykres temperatury przez wszystkie pory roku. Zwrócenie uwagi na odpowiednio rozmieszczone okapy, zadaszenia lub balkony, osłoni nas przed nadmiernym nasłonecznieniem gdy słońce lać będzie z góry żar. W efekcie nawet w przypadku dużych przeszkleń nie musimy stosować osłon okiennych.

Ożywcze rośliny

Niebagatelnym czynnikiem redukującym temperaturę w naszym mieszkaniu, jest ilość roślin jaką posiadamy w nasłonecznionym pomieszczeniu. Pięknie zielone paprotki to nie tylko wystrój naszych parapetów i przyjemna dla oka roślinka. Przede wszystkim to organizm oczyszczający powietrze dzięki umiejętnemu przetwarzaniu promieni słonecznych i dwutlenku węgla. Kilka doniczek rozstawionych w okolicy okna sprawi że upał delikatnie zelży. Do tego celu doskonałe są wcześniej wspomniane paprocie. Te prehistoryczne rośliny znane są ze swojej doskonałej efektywności w produkcji tlenu, dodatkowo delikatnie wytłumią nasze pomieszczenie. Pamiętajmy jednak, że rośliny to także odpowiedzialność. Pamiętajmy o regularnym podlewaniu naszych podopiecznych. Zadbajmy o to szczególnie gdy wyruszymy w dłuższą podróż.

Bezpieczeństwo domu zacznij od okna

Dbanie o chłód w Twoim domu jest kwestią bardzo istotną, lecz nie może przesłonić bezpieczeństwa domu. Pamiętajmy że lato to również gwałtowne burze. Dlatego niezmiernie ważne jest sprawdzenie czy nasze okna są zamknięte bądź delikatnie rozszczelnione. Zapominalstwo może kosztować nas zalany parapet i parkiet, czy co gorsza wyszczerbione okno. Dlatego sprawdźmy wszystkie okna, szczególnie dachowe czy zostały zabezpieczone. Nasz dłuższy wyjazd może przyciągnąć również uwagę złodziei. To właśnie otwarte okna zachęcają rabusiów do wtargnięcia do naszego miru domowego. Okna antywłamaniowe zapobiegną włamaniu, ale tylko wtedy gdy korzystamy z zamontowanych mechanizmów.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jesienna konserwacja okna
Po ciepłym okresie letnim powinniśmy przedsięwziąć kroki w celu zabezpieczenia naszych okien przed wilgocią i zimnem okresu jesiennozimowego. Solidna konserwacja okien i rozsądne użytkowanie zapewni nam długowieczność przeszkleń i większy komfort w naszym mieszkaniu.
Zatrzymaj hałas dzięki oknom
Hałas głównej ulicy, bliskość nocnego klubu czy fabryki mogą skutecznie zakłócić spokój naszego zacisza domowego. Ale nie trzeba aż tak skrajnych przypadków by odczuć, że ruchliwe życie w mieście jest bardzo hałaśliwe. To dzięki ciszy się skupiamy, w ciszy zasypiamy i relaksujemy się. O ciszę coraz trudniej w dynamicznie zmieniającym się środowisku urbanistycznym. Nowe wyzwania musiały spotkać się z odzewem nowoczesnych technologii i rozwiązań pozwalających tłumić nadmierne natężenie dźwięku. I to właśnie dźwiękoszczelne okna stały się doskonałą barierą chroniącą mieszkańców Twojego domu przed hałasem.
Kiedy wybrać okno przesuwne
Okna przesuwne to ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń w których otwarcie okna może być problematyczne. To także inny typ przeszklenia, który w pewnych warunkach może sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne okno PVC.

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL