Ruchy społeczne zajmujące się  ochroną środowiska są coraz aktywniejsze, przez co w naszym życiu coraz częściej, swoje decyzje opieramy o dobro środowiska. Często zmuszają nas do tego przepisy, stawiające właśnie na rozwiązania ekologiczne. Czym jednak jest ekologia w stolarce budowlanej? Na czym polega „ekologiczność” produktów?

Brak szkodliwych związków

Drewniane okna, mimo że do ich produkcji wykorzystuje się materiał pozyskany z życiodajnych drzew, uznawane są za bardzo ekologiczne. Kojarzą się z naturalnością ponieważ drewniana konstrukcja okna jest bardziej zakorzeniona w tradycji stolarki okiennej. Czy jednak tak jest w istocie? Za ekologiczne okna uważa się te, które nie zawierają szkodliwych związków. Jednak nie można z całą pewnością stwierdzić że drewniane okna są oknami bardziej ekologicznymi niż te z PCV. Drewno zawiera silne impregnaty i farby tak by wzmocnić i odpowiednio przygotować pierwotny materiał, pochodzący z rosnących nawet dziesiątki lat lasów. Tu okna PVC wypadają znacznie lepiej. Mimo że często można słyszeć fałszywe mity na temat groźnych dla domowników substancjach. Okna PVC są nie tylko bezpieczne i mniej zawodne od drewnianych, ale mają dodatkowe cechy, stawiające je wyżej w kwestii ochrony środowiska.

Recykling na plus

Ponowne wprowadzanie materiałów odpadowych do obiegu użytkowego, jest nazywane recyklingiem. Świetnie działa w wielu gałęziach gospodarki. Żarłoczne potrzeby fabryk zaspokajane są dzięki materiałom ze zużytych produktów. I to właśnie okna PVC są z dużą skutecznością produkowane właśnie w procesie recyklingu. Warto nadmienić fakt, że raz wyprodukowane tworzywo może zostać wykorzystane aż 20 razy bez obawy o utratę pożądanych właściwości, a powtórne przetworzenie wytwarza o blisko 15 razy mniej dwutlenku węgla, niż w przypadku produkcji nowego PVC. Nasza atmosfera odetchnie z ulgą, a wysypiska zmniejszą swoją objętość.

Energooszczędność dla planety

Nasz ekosystem chronić można na wiele sposobów. Zmniejszenie nakładów energetycznych może być jedną z najskuteczniejszych i najbardziej odczuwalnych przez nas efektów. Wpływa to na wygodę użytkowania domu, zmniejsza nadmierną emisję gazów i pozytywnie odbija się na naszym domowym budżecie. Topnienie odległych lodowców, czy podwyższanie się z roku na rok temperatury klimatu, może nie być dostatecznym motywatorem do oszczędzania energii. Gdy jednak chodzi o prywatny komfort i finansową oszczędność jesteśmy skłonni przyjąć ekologiczne argumenty. W istocie to właśnie okna PVC są trafnym wyborem energooszczędnych przeszkleń. To zazwyczaj zakup na całe lata. Dodając do tego bardzo wysokie współczynniki termoizolacyjności, odpowiednie rozmieszczenie i montaż, możemy spać z czystym sumieniem, że zrobiliśmy wszystko by środowisko naturalne jakie zastaliśmy, przekazujemy naszym dzieciom i wnukom w dobrym stanie.

Przyszłość stolarki okiennej to inteligentny dom

Bez względu na to czy mamy do czynienia z oknami drewnianymi czy PVC, zawsze w jakiś sposób ingerujemy w środowisko naturalne. Można zatem stwierdzić że o ekologiczności okien nie stanowi materiał z jakiego zostały one wykonane, lecz ich cechy energooszczędne. Nowoczesna innowacyjna technologia wynosi energooszczędność na jeszcze wyższy poziom. Dzięki systemowi smart house mamy kontrolę nad praktycznie każdym aspektem naszego domu. Taka kontrola pozwala na precyzyjne koordynowanie czasu pracy wentylatorów, piecyków z pozycjami okien i drzwi w taki sposób by doskonale zoptymalizować zużycie energii. Jest to kierunek w jakim podążać będzie nie tylko stolarka okienna, lecz całe znane budownictwo.

Znając już cechy ekologicznych okien, takie jak: odpowiednia produkcja i materiał okna, doskonałe cechy termoizolacyjne, długotrwałość i niezawodność użytkowania, możemy świadomie podjąć decyzję o zakupie wymarzonych przeszkleń.

 

 

 

 

 

 

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jesienna konserwacja okna
Po ciepłym okresie letnim powinniśmy przedsięwziąć kroki w celu zabezpieczenia naszych okien przed wilgocią i zimnem okresu jesiennozimowego. Solidna konserwacja okien i rozsądne użytkowanie zapewni nam długowieczność przeszkleń i większy komfort w naszym mieszkaniu.
Zatrzymaj hałas dzięki oknom
Hałas głównej ulicy, bliskość nocnego klubu czy fabryki mogą skutecznie zakłócić spokój naszego zacisza domowego. Ale nie trzeba aż tak skrajnych przypadków by odczuć, że ruchliwe życie w mieście jest bardzo hałaśliwe. To dzięki ciszy się skupiamy, w ciszy zasypiamy i relaksujemy się. O ciszę coraz trudniej w dynamicznie zmieniającym się środowisku urbanistycznym. Nowe wyzwania musiały spotkać się z odzewem nowoczesnych technologii i rozwiązań pozwalających tłumić nadmierne natężenie dźwięku. I to właśnie dźwiękoszczelne okna stały się doskonałą barierą chroniącą mieszkańców Twojego domu przed hałasem.
Kiedy wybrać okno przesuwne
Okna przesuwne to ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń w których otwarcie okna może być problematyczne. To także inny typ przeszklenia, który w pewnych warunkach może sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne okno PVC.

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL