Żywotność większości okien to około 10 do 20 lat, zanim zaczną się psuć, a efektywność energetyczna domu zacznie spadać. Z wiekiem ich okucia zaczynają słabnąć, a powietrze i kurz zaczną wślizgiwać się do twojego domu. Może to być przyczyną zwiększonych rachunków za media. Jeśli tak, to czas wymienić okna. Sprawdźmy, jakich błędów powinniśmy unikać przy ich wymianie.

1. WYBÓR ZŁEGO TYPU OKNA

Okna nieznanej marki to zazwyczaj zły pomysł, ponieważ nie wiesz, czy możesz zaufać jakości. Najlepiej wybrać znaną markę działającą od wielu lat, mogącą poszczycić się nagrodami z dziedziny jakości oraz dobrym pakietem gwarancyjnym.Obecnie najpopularniejszą i najbardziej polecaną marką na rynku są okna z PVC. Niskie koszty utrzymania, różne wykończenia dostosowane do stylu i gustu Twojego domu i gwarancja zwiększenia wydajności domu. Jeśli zastanawiasz się, które okna wybrać podczas wymiany starych okna PVC,  to doskonały wybór.

2. KORZYSTANIE Z TEGO SAMEGO OKNA JAK PRZED WYMIANĄ

Wiele osób po prostu zamawia ten sam styl i markę okna, co nie zawsze jest mądre. Prawdopodobnie minęło kilka lat od ostatniej wymiany okien, a w tym czasie pojawiły się nowe modele i technologie, które mogą zapewnić lepsze wykończenie niż cokolwiek innego. Pamiętajmy, że dostępne obecnie okna są usprawniane przede wszystkim pod kątem energooszczędności i optymalizacji wentylacji wnętrz. Warto pomyśleć o możliwości poszerzenia już istniejącego otworu. Da nam to szansę na wstawienie większego okna czy wręcz stworzenie dodatkowego wejścia do naszego domu, dzięki doskonałym drzwiom przesuwnym. Tym sposobem otworzymy nasz dom na balkon czy ogród.

3. WYBÓR TANICH OKIEN

Koszt będzie ważnym czynnikiem przy wyborze okien zastępczych, ale nie powinien być jedynym. Pamiętaj, że dostaniesz to, za co płacisz. Im niższa jest cena, tym mniej lat produkt będzie Ci służył.Zamiast kupować najtańsze (lub najdroższe) okno na rynku, powinieneś szukać profesjonalnej opinii. Nasi eksperci mogą ocenić budżet i pomóc w wyborze produktu okiennego, który zapewni najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.
 


4. WYMIANA OKIEN NA WŁASNĄ RĘKĘ

Jeśli szukasz długowieczności, energooszczędności i estetycznego wykończenia, samodzielna wymiana okien nie wysratczy. Wymiana okien jest czymś więcej niż zwykłym dopasowaniem ramy do otworu w ścianie.Każdy krok montażu wymaga pewnego rodzaju finezji, od izolowania krawędzi do szklenia szyb lub instalowania uszczelek, a właściciele domów bez dużego doświadczenia w instalacji okien prawdopodobnie zepsują, co najmniej jedną rzecz, niszcząc żywotność produktu, narażając przy tym swoje zdrowie przy ewentualnym wypadku.

5. NIE UWZGLĘDNIENIE SWOJEJ LOKALIZACJI

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niektóre materiały okienne nie działają tak dobrze w niektórych regionach, jak w innych. Na przykład w miejscach, w których opady i wilgotność są wysokie, odradza się drewniane okna, ponieważ są one wypaczone pod wpływem ciepła i wilgoci. Porozmawiaj z certyfikowanym wykonawcą w Twojej okolicy, aby określić rodzaje materiałów, które będą sprawdzać się w Twojej lokalizacji.
 

 

6. IGNOROWANIE DOSTĘPNYCH ZABEZPIECZEŃ ANTYWŁAMANIOWYCH Okna odgrywają główną rolę w kwestii bezpieczeństwa domu. Są najbardziej delikatnym punktem wejścia w większości domów, a dźwięk tłuczonego szkła nie przeszkadza sąsiadom, jeśli w ogóle go usłyszą. Rozważenie bezpieczeństwa przy wyborze okien zastępczych jest zawsze ważnym krokiem. Okna mogą być dodatkowo wzmocnione, dzięki pewnym procesom szklenia, które zwiększą odporność okna na uderzenia i poprawią odcień, przez co przechodniom trudniej będzie zobaczyć wnętrze. Można również zainstalować okucie antywłamaniowe, co utrudnia otwieranie z zewnątrz.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jesienna konserwacja okna
Po ciepłym okresie letnim powinniśmy przedsięwziąć kroki w celu zabezpieczenia naszych okien przed wilgocią i zimnem okresu jesiennozimowego. Solidna konserwacja okien i rozsądne użytkowanie zapewni nam długowieczność przeszkleń i większy komfort w naszym mieszkaniu.
Zatrzymaj hałas dzięki oknom
Hałas głównej ulicy, bliskość nocnego klubu czy fabryki mogą skutecznie zakłócić spokój naszego zacisza domowego. Ale nie trzeba aż tak skrajnych przypadków by odczuć, że ruchliwe życie w mieście jest bardzo hałaśliwe. To dzięki ciszy się skupiamy, w ciszy zasypiamy i relaksujemy się. O ciszę coraz trudniej w dynamicznie zmieniającym się środowisku urbanistycznym. Nowe wyzwania musiały spotkać się z odzewem nowoczesnych technologii i rozwiązań pozwalających tłumić nadmierne natężenie dźwięku. I to właśnie dźwiękoszczelne okna stały się doskonałą barierą chroniącą mieszkańców Twojego domu przed hałasem.
Kiedy wybrać okno przesuwne
Okna przesuwne to ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń w których otwarcie okna może być problematyczne. To także inny typ przeszklenia, który w pewnych warunkach może sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne okno PVC.

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL