Smog to coraz częstszy problem naszych miast. Jego wpływ odczuwalny jest nie tylko w dużych metropoliach, ale coraz częściej także na obrzeżach miast. Program Czyste Powietrze ma pomóc w zniwelowaniu szkodliwej emisji spalin do atmosfery. W jego ramach otrzymać możemy dofinansowanie na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Aby z nich skorzystać zapoznajcie się z prezentowanym poradnikiem. 

 

Dla kogo Czyste Powietrze?
 
Do programu Czyste Powietrze aplikować mogą właściciele budynków jednorodzinnych lub ci, którzy uzyskali zgodę na jego budowę, a budynek nie zgłoszony został do użytkowania. W ramach programu, osoby zgłaszające swoje wnioski, otrzymać mogą pieniądze na przedsięwzięcia termoizolacyjne. Mogą to być urządzenia budowlane, materiały czy usługi. Dolna granica kosztów przedsięwzięcia to 7 tysięcy złotych, a górna to 53 tysiące złotych. Warunkiem podstawowym jest dla budynków istniejących wymiana starego pieca/kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu, a dla budynków nowo budowanych: zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania programu.
 
Dofinansuj swoje okno lub drzwi
 
W kontekście stolarki okiennej i drzwiowej, program Czyste Powietrze daje bardzo duże możliwości. W jego ramach możemy docieplić przegrody zewnętrzne i wewnętrzne, otrzymać dofinansowanie na okna, drzwi balkonowe, drzwi zewnętrzne czy okna połaciowe. Również usługi samej wymiany okien i drzwi są objęte programem.  W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym beneficjenci programu otrzymają dofinansowanie na pokrycie od 30% do nawet 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji (w zależności od miesięcznej kwoty dochodu na osobę w gospodarstwie domowym). Jeśli na przykład osoba korzystająca z Programu Czyste Powietrze przeprowadziła termomodernizację budynku za łączny koszt 40 000 złotych, gospodarstwo domowe liczy 3 osoby, których średni dochód na osobę wynosi od 601 do 800 złotych, aplikujący do programu otrzymać może 32 000 zł czyli 80% kosztów kwalifikowanych do wsparcia. 
Pamiętać należy o sprawdzeniu swoich dochodów oraz kosztów poszczególnych prac związanych z termomodernizacją. To właśnie poszczególne koszty prac, składają się na ostateczną kwotę. 
 
Jak aplikować?
 
Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z dokładnymi szczegółami programu. Są one dostępne w dokumencie na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (http://nfosigw.gov.pl/gfx/nfosigw/userfiles/files/czyste_powietrze/1_program_priorytetowy_czyste_powietrze_2019-01-15__003.pdf) Znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje oraz szczegółowe tabele dotyczące nie tylko wysokości procentowej dofinansowania ale również maksymalne kwoty kwalifikowane jednostkowych prac modernizacyjnych. 
Następnie musimy zbadać potrzeby budynku poprzez wykonanie audytu energetycznego lub uproszczonej analizy energetycznej zweryfikowanej przez przedstawiciela WFOŚiGW przed rozpoczęciem przedsięwzięcia. 
 
Kolejnym krokiem jest odnalezienie wniosku i złożenie go w najbliższej miejscowości zlokalizowanej w pobliżu budynku, mającego zostać objętym programem. Niezbędne dokumenty znajdują się na stronie właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Później następuje wizytacja przedstawiciela WFOŚiGW, mająca na celu sprawdzenie i potwierdzenie stanu budynku. Po podpisaniu umowy składamy wniosek o płatności. Zakończenie przedsięwzięcia następuje po ostatecznej wizycie przedstawiciela WFOŚiGW zatwierdzającego realizację modernizacji. Po pozytywnej weryfikacji dochodzi do finalnego rozliczenia przedsięwzięcia. Oferta naszych okien i drzwi cechuje się bardzo wysoką termoizolacyjnością, przez co produkty firmy Adams są pewnym wyborem, zapewniającym pozytywną weryfikację do programu Czyste Powietrze. Zachęcamy do zapoznania się z Programem Czyste Powietrze i skorzystania z dofinansowania.
 
Przydatne strony znajdziecie poniżej:
 
http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/o-programie-czyste-powietrze-/ - O Programie Czyste Powietrze
http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/kontakt/ - Kontakt oraz strony poszczególnych oddziałów 
 

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jesienna konserwacja okna
Po ciepłym okresie letnim powinniśmy przedsięwziąć kroki w celu zabezpieczenia naszych okien przed wilgocią i zimnem okresu jesiennozimowego. Solidna konserwacja okien i rozsądne użytkowanie zapewni nam długowieczność przeszkleń i większy komfort w naszym mieszkaniu.
Zatrzymaj hałas dzięki oknom
Hałas głównej ulicy, bliskość nocnego klubu czy fabryki mogą skutecznie zakłócić spokój naszego zacisza domowego. Ale nie trzeba aż tak skrajnych przypadków by odczuć, że ruchliwe życie w mieście jest bardzo hałaśliwe. To dzięki ciszy się skupiamy, w ciszy zasypiamy i relaksujemy się. O ciszę coraz trudniej w dynamicznie zmieniającym się środowisku urbanistycznym. Nowe wyzwania musiały spotkać się z odzewem nowoczesnych technologii i rozwiązań pozwalających tłumić nadmierne natężenie dźwięku. I to właśnie dźwiękoszczelne okna stały się doskonałą barierą chroniącą mieszkańców Twojego domu przed hałasem.
Kiedy wybrać okno przesuwne
Okna przesuwne to ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń w których otwarcie okna może być problematyczne. To także inny typ przeszklenia, który w pewnych warunkach może sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne okno PVC.

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL