Dobre drzwi wejściowe chronią przed zimnem napływającym z zewnątrz, przed hałasem, są wodoszczelne i zabezpieczające przed włamaniem.

Ciepłe drzwi

Zgodnie z polskim prawem współczynnik przenikania ciepła U dla drzwi wejściowych powinien wynosić maksymalnie 2,6 W/m²K. Jednak nie są to drzwi wystarczająco ciepłe, więc lepiej montować modele o jak najniższym parametrze U, o wartości poniżej 2,0 W/m²K. Warto wiedzieć, że od 2021 roku wejdą nowe normy, zgodnie z którymi współczynnik U dla drzwi nie będzie mógł być wyższy niż 1,3 W/m²K. Uwaga – pytając sprzedawcę o współczynnik U, upewnijmy się, że podaje nam parametr dotyczący całych drzwi, a nie tylko profili czy szyb.

 

Izolacyjność akustyczna

Ten parametr jest szczególnie ważny, gdy mieszkamy w hałaśliwej okolicy. Drzwi z dobrym współczynnikiem Rw (wyrażany w dB) będą skutecznie redukowały dźwięki z zewnątrz. Co to znaczy dobry współczynnik Rw? Standardowo jest na poziomie 30 dB, ale im wyższa ta wartość, tym lepiej. Poza tym izolacyjność akustyczna drzwi jest lepsza, gdy są one przylgowe oraz mają uszczelkę (jedną lub dwie) na ościeżnicy bądź skrzydle.
 

 

Wodoszczelność

Jest to bardzo ważny parametr dla drzwi, które będą bezpośrednio narażone na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Wodoszczelność oznacza się symbolami od 1A do 9A – im wyższa cyfra, tym bardziej szczelne drwi. Drzwi zewnętrzne nie powinny mieć mniej niż 3-4 A. Drzwi o niższych klasach mogą być stosowane tam, gdzie wejście do mieszkania jest z klatki schodowej.

Wygodne wejście

Drzwi wejściowe powinny mieć co najmniej 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Jeżeli przewidujemy wnoszenie większych mebli czy sprzętów, to warto pomyśleć o asymetrycznych drzwiach dwuskrzydłowych. Najczęściej mają one szerokość 90 cm plus otwierane boczne skrzydło 40-centymetrowe. Szczególnie drzwi wykonane z aluminium mogą mieć duże wymiary. Na przykład drzwi panelowe wykonywane przez firmę AdamS w systemach Ponzio PE 78N, Wicona 75 EVO i Aliplast STAR 90, mają do 1,4 m szerokości i do 2,6 m wysokości. Te modele drzwi charakteryzują się bardzo wysoką szczelnością na wodę i powietrze, doskonałą izolacyjnością termiczną i akustyczną. Panele aluminiowe są oferowane w wielu wzorach i kolorach. Wykonuje się w nich frezy o różnym kształcie, ozdobne aplikacje, a także wstawia szyby zespolone.

Drzwi antywłamaniowe

Drzwi bezpieczne, zwane antywłamaniowymi, mają przyznane klasy, zgodnie z sześciostopniową klasyfikacją. Za drzwi dobrze zabezpieczające w budynkach na chronionych osiedlach, uważa się te klasy 3, natomiast w domach wolno stojących powinny mieć klasę 4 lub 5. Ich odpowiednikiem jest polska klasa C. Pamiętajmy jednak, że nie ma drzwi, które całkowicie chronią przed włamaniem. Klasy oznaczają odporność na próbę włamania z użyciem specjalnych narzędzi – im wyższa klasa, tym dłuższy jest czas potrzebny na sforsowanie drzwi. Antywłamaniowość drzwi potwierdza certyfikat wystawiony przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Poprawa jakości powietrza czyli jak usprawnić wentylację Twojego domu
Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. To właśnie dlatego powinniśmy zawsze dbać o to by świeże i rześkie powietrze było priorytetem w naszym domu. W tym artykule dzielimy się wskazówkami pomocnymi w poprawie jakości powietrza oraz przybliżymy zjawiska temu towarzyszące.
Jak radzić sobie z zaparowanymi oknami zimą?
W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL