Przeszklenia są jednym ze źródeł pozyskiwania darmowej energii słonecznej w domach energooszczędnych. Dlatego też drzwi tarasowe z dużymi przeszkleniami jak najbardziej mogą być montowane w takich budynkach, ale od strony południowej czy południowo-zachodniej, gdzie jest duże nasłonecznienie

W nowoczesnym budownictwie modne są duże przeszklone drzwi tarasowe, pozwalające uzyskać efekt płynnego przechodzenia z wnętrza domu na taras i dalej do ogrodu. Im większe drzwi, tym bardziej trzeba zadbać o jakość profili, które muszą być odpowiednio wzmocnione, usztywnione i ciepłe, jak i o system okuć, ułatwiających obsługę tak dużych i ciężkich okien.

 

Lekkie w obsłudze

W takich zastosowaniach najlepiej sprawdzają się okna unoszono-przesuwne. Są wyposażone w okucia, dzięki którym otwieranie i zamykanie skrzydeł nie wymaga dużej siły fizycznej. W skrzydłach HST Passiv Corner View firmy AdamS zastosowano okucia Siegenia HST Portal, które umożliwiają obsługę skrzydeł o wadze nawet 400 kg! Okna tarasowe można też wyposażyć w okucia sterowane zdalnie i napęd elektryczny (np. MHS Siegenia).

Z dobrą izolacyjnością termiczną

W drzwiach tarasowych to przede wszystkim pakiet szybowy odpowiada za parametry termoizolacyjne. W domach energooszczędnych współczynnik przenikania ciepła dla całych okien powinien wynosić Uw≤ 1,1 W/(m2·K). Same pakiety szybowe osiągają znacznie niższe wartości - 0,5 przy wypełnieniu przestrzeni międzyszybowych argonem, do nawet 0,3 przy zastosowaniu kryptonu. Współczynnik przenikania ciepła profili Uf jest wyższy. W oknach tarasowych i balkonowych o dużej powierzchni stosuje się zazwyczaj szerokie profile, które nie ulegną odkształceniom pod obciążeniem szyby. W ofercie firmy AdamS są okna stałe z obniżonym profilem, dzięki czemu szklenie zajmuje większą część okna, a całość pozostaje stabilna i nie odkształca się - ZOBACZ.  Przez takie okna do wnętrza dostaje się więcej światła, co pozwala obniżyć koszty ogrzewania.

 

W domach energooszczędnych montuje się tzw. okna aktywne, czyli o zwiększonej przepuszczalności światła (ich współczynnik g powinien być większy niż 50%).

 

Szczelne i bez mostków termicznych

Mostki termiczne to miejsca, przez które ucieka ciepło. Powstają najczęściej tam, gdzie stykają się różne materiały – np. rama okienna i mur ościeża. Do okien tarasowych AdamS HST Passiv Corner View oferowane są specjalne progi wykonane z kompozytu, z poliuretanowym rdzeniem i wzmocnieniem z włókna szklanego, dzięki którym ilość ciepła uciekającego tą drogą jest zdecydowanie obniżona.

Okna HST Passiv Corner View chronią przed zimnem. Mają najwyższą 4 klasę przepuszczalności powietrza. Okna tarasowe i balkonowe, by mogły być wprowadzone do obrotu, muszą mieć klasę 3 lub 4. Różnica klasy wydaje się niewielka, ale w praktyce ma duże znaczenie. Okna w klasie 4 mogą przepuszczać maksymalnie 0,35 m3 powietrza na każdy m2 okna w ciągu godziny, tymczasem oznaczone klasą 3 przepuszczają 2 m3. Jak widać okna z klasą 4 są zdecydowanie szczelniejsze, dzięki czemu można je z powodzeniem stosować w domach wyposażonych w wentylację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła.

 

 

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jesienna konserwacja okna
Po ciepłym okresie letnim powinniśmy przedsięwziąć kroki w celu zabezpieczenia naszych okien przed wilgocią i zimnem okresu jesiennozimowego. Solidna konserwacja okien i rozsądne użytkowanie zapewni nam długowieczność przeszkleń i większy komfort w naszym mieszkaniu.
Zatrzymaj hałas dzięki oknom
Hałas głównej ulicy, bliskość nocnego klubu czy fabryki mogą skutecznie zakłócić spokój naszego zacisza domowego. Ale nie trzeba aż tak skrajnych przypadków by odczuć, że ruchliwe życie w mieście jest bardzo hałaśliwe. To dzięki ciszy się skupiamy, w ciszy zasypiamy i relaksujemy się. O ciszę coraz trudniej w dynamicznie zmieniającym się środowisku urbanistycznym. Nowe wyzwania musiały spotkać się z odzewem nowoczesnych technologii i rozwiązań pozwalających tłumić nadmierne natężenie dźwięku. I to właśnie dźwiękoszczelne okna stały się doskonałą barierą chroniącą mieszkańców Twojego domu przed hałasem.
Okna w biurze
Biuro to przestrzeń w które przeznaczona do produktywnego spędzania czasu w pracy. To właśnie tam spędzać będziemy większą część dnia. Od jakości tego pomieszczenia zależeć będzie nasze samopoczucie, a co za tym idzie również efekt naszej pracy. Jakie rozwiązania okienne najlepiej wpisują się w dane typy biur? Na co powinniśmy zwracać uwagę projektując biuro?  

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
W tym wypadku najważniejsza jest izolacyjność akustyczna okna, zwana dźwiękoszczelnością. Określa się ją za pomocą współczynnika izolacyjności akustycznej właściwej Rw, którą wyraża się w decybelach. Zasada jest taka, że im wyższy współczynnik Rw, tym lepiej okna będą izolować hałas z zewnątrz, a więc w domu będzie ciszej.
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL