Podstawową sprawą jest bezpieczeństwo. Dlatego okno w pokoju dziecka powinno mieć specjalne okucia zabezpieczające, blokady, bezpieczne szyby. Trzeba także zadbać o dobrą wentylację.

 

Bezpieczne okucia w oknie w pokoju dziecka

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie w oknach w pokoju dziecka okucia zwanego TBT (czyli uchylanie przed otwieraniem) - ZOBACZ. Dlaczego właśnie w pokoju najmłodszych się sprawdzi? Okucia TITAN AF TBT oferowane między innymi w oknach AdamS są wyposażone w klamkę z kluczykiem, a przy tym mają funkcję „uchył przed otwarciem” – to pozwala na swobodne uchylenie okna, by przewietrzyć pomieszczenia, ale jego całkowite otwarcie nie będzie możliwe. Okno można otworzyć na całą szerokość dopiero po odblokowaniu klamki kluczykiem.

Dlatego nawet jeśli dziecko przesunie klamkę do typowej pozycji w bok, to zamiast otworzyć okno, jedynie je uchyli. Natomiast, by otworzyć takie okno, trzeba je z pozycji uchylenia najpierw zamknąć, potem przekręcić kluczyk w klamce i dopiero wtedy ustawić klamkę w pozycji pionowej do góry, jak to się zwykle robi, gdy chcemy okno uchylić. Wymaga to dostępu do kluczyka, oraz siły i pracy obu rąk, z czym małe dzieci sobie nie poradzą.

System ten znajduje zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych, ale również w budynkach użyteczności publicznej takich, jak przedszkola.

Blokada przypadkowego otwarcia okna

To zabezpieczenie przed możliwością przekręcenia klamki w pozycję uchyłu, kiedy okno jest otwarte, i odwrotnie – przestawienia klamki do otworzenia okna, które jest już uchylone. Taka blokada zapobiega przypadkowemu wypadnięciu skrzydła okna.

Bezpieczne szyby

W pokoju dziecka okna są narażone na uderzenia zabawką czy piłką. Standardowe pakiety szybowe mają dużą wytrzymałość na „odważne pomysły” najmłodszych domowników, jednak warto zadbać o to, że nawet w razie zbicia, szyba nikogo nie pokaleczy. Szyby zwane bezpiecznymi są warstwowe lub hartowane. Mogą posiadać różne klasy. W klasie O 1, O 2 oraz P 1 A chronią przed zranieniem w razie rozbicia szyby, a także utrudniają jej rozbicie przy gwałtownym zamknięciu okna. W klasie P 2 A dodatkowo stanowią czasową ochronę przy próbie włamania.

Mikrowentylacja w pokoju dziecka

Okna muszą być oczywiście szczelne, jednak konieczna jest mikrowentylacja, by bez otwierania okna była możliwość wentylowania pomieszczenia.

Tę funkcję okna mają dzięki specjalnemu zaczepowi, umożliwiającemu odpowiednie przestawienie klamki okiennej, powodujące rozszczelnienie okna.

Pamiętajmy jednak, że kilka razy w ciągu dnia trzeba dokładnie przewietrzyć pokój, otwierając okno na kilka minut na oścież.

 

To może cię zainteresować

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jesienna konserwacja okna
Po ciepłym okresie letnim powinniśmy przedsięwziąć kroki w celu zabezpieczenia naszych okien przed wilgocią i zimnem okresu jesiennozimowego. Solidna konserwacja okien i rozsądne użytkowanie zapewni nam długowieczność przeszkleń i większy komfort w naszym mieszkaniu.
Zatrzymaj hałas dzięki oknom
Hałas głównej ulicy, bliskość nocnego klubu czy fabryki mogą skutecznie zakłócić spokój naszego zacisza domowego. Ale nie trzeba aż tak skrajnych przypadków by odczuć, że ruchliwe życie w mieście jest bardzo hałaśliwe. To dzięki ciszy się skupiamy, w ciszy zasypiamy i relaksujemy się. O ciszę coraz trudniej w dynamicznie zmieniającym się środowisku urbanistycznym. Nowe wyzwania musiały spotkać się z odzewem nowoczesnych technologii i rozwiązań pozwalających tłumić nadmierne natężenie dźwięku. I to właśnie dźwiękoszczelne okna stały się doskonałą barierą chroniącą mieszkańców Twojego domu przed hałasem.
Kiedy wybrać okno przesuwne
Okna przesuwne to ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń w których otwarcie okna może być problematyczne. To także inny typ przeszklenia, który w pewnych warunkach może sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne okno PVC.

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL