By cieszyć się pełnymi możliwościami przeszkleń, warto przeanalizować dostępne akcesoria. Usprawnią one Wasze korzystanie z okien czy drzwi i rozszerzają ich możliwości, pozwalając na lepsze dopasowanie się do naszych oczekiwań.

 
Równowaga wentylacji bez otwarcia okna
 
Jednym z takich akcesoriów jest na przykład nawiewnik. Okna nastawione są na jak największą izolacyjność, co może mieć duży wpływ zarówno na wentylację pomieszczeń, a co za tym idzie poziom wilgotności w pomieszczeniach. Ma to tym większe znaczenie gdy różnica temperatury na zewnątrz okna i w środku pomieszczenia jest diametralnie różna. Wtedy z pomocą przychodzą nawietrzniki. Dzięki nim, nie musimy martwić się czy odpowiednio wietrzymy nasze pomieszczenie, a zużycie energii będzie stało na satysfakcjonującym poziomie, nie wyziębiając naszego pokoju. Nawiewnik okienny składa się z dwóch części – czerpni zewnętrznej i okapu wewnętrznego. Część zewnętrzna pełni z reguły jedynie funkcję maskującą otwór zewnętrzny, natomiast część wewnętrzna może posiadać regulator strumienia powietrza. Nawiewniki mogą być ręczne, ciśnieniowe, oraz higrosterowane. Rodzaj nawiewnika określa mechanizm rozszczelniania nastawiony kolejno na: manualne nastawienie, określone ciśnienie powietrza w pomieszczniu lub zadany poziom wilgotności.  
 
Bezpieczna klamka
 
Klamka to jeden z elementów okna, którego używamy najczęściej. Ustawiając klamkę w odpowiednich pozycjach, mamy bezpośrednia kontrolę nad otwarciem i zamknięciem okna. Dlatego tak ważne jest aby ten element spełniał nie tylko walory wytrzymałościowe i estetyczne. W wielu przypadkach klamki wymagają dodatkowej funkcji. Funkcja uchylenia okna przed otwieraniem to doskonałe rozwiązanie w przypadku, w którym chcemy wietrzyć nasze pomieszczenie przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed otwarciem. Taką możliwość dają nam klamki Siegienia połączone z okuciami TITAN AF TBT. To właśnie funkcja TBT sprawia że nasze okno zabezpieczone kluczykiem umożliwia delikatne rozszczelnienie bez możliwości otwarcia. Rozwiązanie to wykorzystywane jest szczególnie przez rodziców małych dzieci, aby wykluczyć możliwość wypadnięcia podopiecznych. 
 
Uchył w zgodzie z sezonem
 
Kolejnym bardzo ciekawym dodatkiem, łączącym się z okuciami TITAN, jest rozwórka zima-lato. Gdy nasze okna są już umieszczone w ścianach, montaż tego dodatku nadal jest łatwy, a umożliwia on wietrzenie okna w dwóch wariantach. W okresie zimowym uchył ograniczony jest tylko do 40mm szczeliny co dobrze sprawdzi się np. w pomieszczeniach kuchennych, których nie chcemy wyziębić bez rezygnacji ze świeżego powietrza. W okresie letnim bardzo często chcemy aby nasze okno dawało nam przyjemne orzeźwienie, lecz bez ryzyka przeciągów, czy chmary nieproszonych gości w postaci wlatujących masowo insektów. Jednym sprawnym ruchem możemy przełączyć się między trybami rozwórki i nie obawiać się, że okno samo się zamknie. Zintegrowane zabezpieczenie skutecznie chroni przed zatrzaskiwaniem. 
 
Dodatkowe akcesoria są ciekawym urozmaiceniem w naszych przeszkleniach. Personalizują użytkowanie naszych okien i sprawiają, że poczucie zwiększonej kontroli jest w tym przypadku równoznaczne ze zwiększonym komfortem. Pamiętajmy również, aby wybór akcesoriów, dopasować do estetyki Waszych okien tak, by doskonale wpisywały się w wystrój Waszego wnętrza. 
 

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jakie okna w mieszkaniu alergika?
Alergia jest nieprzyjemną przypadłością, z którą wielu z nas musi się zmagać. Dobrym sposobem na zminimalizowanie negatywnych czynników uczulających, jest zadbanie o odpowiednie okno, tak by dom stał się naszym azylem.
Akcesoria okienne które wzbogacą Twe okno
By cieszyć się pełnymi możliwościami przeszkleń, warto przeanalizować dostępne akcesoria. Usprawnią one Wasze korzystanie z okien czy drzwi i rozszerzają ich możliwości, pozwalając na lepsze dopasowanie się do naszych oczekiwań.
Program czyste powietrze - szansa na modernizację Twojego domu w zgodzie ze środowiskiem.
Smog to coraz częstszy problem naszych miast. Jego wpływ odczuwalny jest nie tylko w dużych metropoliach, ale coraz częściej także na obrzeżach miast. Program Czyste Powietrze ma pomóc w zniwelowaniu szkodliwej emisji spalin do atmosfery. W jego ramach otrzymać możemy dofinansowanie na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Aby z nich skorzystać zapoznajcie się z prezentowanym poradnikiem. 

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
W tym wypadku najważniejsza jest izolacyjność akustyczna okna, zwana dźwiękoszczelnością. Określa się ją za pomocą współczynnika izolacyjności akustycznej właściwej Rw, którą wyraża się w decybelach. Zasada jest taka, że im wyższy współczynnik Rw, tym lepiej okna będą izolować hałas z zewnątrz, a więc w domu będzie ciszej.
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL