Kupiliście okna i zastanawiacie się, czy zaoszczędzić nieco gorsza i samodzielnie je zamontować? Uważajcie, bo Wasza decyzja może okazać się kosztowna. Umieszczenie okna w ścianie, to nie tylko kwestia pomiaru i architektonicznego rozplanowania. Montaż okna przez fachowców to gwaraancja, że będzie ono Wam służyć przez lata. To także pewność, że unikniecie poważnych błędów, które mogą skutkować brakiem szczelności.

Niebezpieczne ryzyko

Zazwyczaj montaż okien na własną rękę nie jest związany z zagrożeniem życia, lecz raczej z utratą właściwości ilozacyjnych okna. Wyobraźmy sobie sytuację, w której okno usytuowane ma być na piętrze i niezbędne do montażu ma być drabina i specjalistyczne narzędzia. Brak profesjonalnych umiejętności przepłacić możemy zdrowiem. Mając to na uwadzę, skupmy się jednak na technicznych aspektach, które zdradzać będą, że okno jest zamontowane nieprawidłowo.

Widocznie, źle zamontowane

Pierwszą oznaką, która najbardziej rzuca się w oczy po zamontowaniu okna jest szczelina między parapetem, a framuga okna. Profesjonalny montaż pokazuje, że nie musimy później powstałej szczeliny "szpachlować" silikonem. Kolejną wskazówką sygnalizującą, że okno nie jest zamontowane poprawnie są między innymi "przeciągi". Jeśli czujemy strumień zimnego powietrza płynący z jakieś części framugi, możemy być pewni, że nieumiejętnie zamontowane okno będzie dodatkowo odbierało ciepło pomieszczeniu. Właśnie w tych miejscach zbierać się może woda, która w miarę upływu czasu i zmiennych warunków pogodowych, niszczyć będzie strukturę wokół framugi. Ponadto uwięziona woda prowadzić może do zacieków oraz wytwarzać będzie nieprzyjemny zapach, a brzydki czarny nalot pojawiający się w okolicy okna jest nie tylko nieestetyczny, lecz również szkodzi zdrowiu.

Coś tu nie gra

Jeśli okno nie otwiera się prawidłowo, a zamknięcie go również przychodzi Wam z trudnością, ewidentnie coś jest nie tak. Dlatego zanim zadzwonimy do producenta okna z reklamacją, zastanówmy się, czy oszczędność w montażu nie jest główną przyczyną problemu. A będzie się on nasilał z każdym rokiem, wypaczając dobry produkt. Pamiętajmy również, że wielu producentów nie daje pełnej gwarancji w przypadku montażu we własnym zakresie.

Nie, nie! Nieszczelnie!

Okno jest strażnikiem naszego ciepła. Obecna technologia świetnie równoważy zachowanie temperatury w pomieszczeniu z cyrkulacją powietrza, mającą zapewnić nam odpowiedni poziom wilgotności. Jeśli uszczelki są powyginane lub nierówne, to bardzo wyraźny sygnał mówiący, że w trakcie procesu montażu mogliśmy przez nieuwagę przeciąć element uszczelniający lub go zmiażdźyć. Błędna instalacja okna może być również przyczyną zbierania się wilgoci na szybie, uwidaczniając się charakterystyczną mgiełką.

Profesjonalny montaż to mniej zmartwień...

i duża oszczędność. Niepoprawnie zamontowane okno kosztować będzie nas bardzo wiele nerwów, ponieważ mankamenty naszych starań mogą ujawniać się po jakimś czasie, a nie będąc pewnym, co jest tego przyczyną, pozwalać będziemy na konsekwentną degradację okna. Profesjonalny montaż uchroni nas przed tym wszystkim, zapewniając całkowitą funkcjonalność okien dobranych do naszych potrzeb.

 

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jesienna konserwacja okna
Po ciepłym okresie letnim powinniśmy przedsięwziąć kroki w celu zabezpieczenia naszych okien przed wilgocią i zimnem okresu jesiennozimowego. Solidna konserwacja okien i rozsądne użytkowanie zapewni nam długowieczność przeszkleń i większy komfort w naszym mieszkaniu.
Zatrzymaj hałas dzięki oknom
Hałas głównej ulicy, bliskość nocnego klubu czy fabryki mogą skutecznie zakłócić spokój naszego zacisza domowego. Ale nie trzeba aż tak skrajnych przypadków by odczuć, że ruchliwe życie w mieście jest bardzo hałaśliwe. To dzięki ciszy się skupiamy, w ciszy zasypiamy i relaksujemy się. O ciszę coraz trudniej w dynamicznie zmieniającym się środowisku urbanistycznym. Nowe wyzwania musiały spotkać się z odzewem nowoczesnych technologii i rozwiązań pozwalających tłumić nadmierne natężenie dźwięku. I to właśnie dźwiękoszczelne okna stały się doskonałą barierą chroniącą mieszkańców Twojego domu przed hałasem.
Kiedy wybrać okno przesuwne
Okna przesuwne to ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń w których otwarcie okna może być problematyczne. To także inny typ przeszklenia, który w pewnych warunkach może sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne okno PVC.

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL