Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?

Integracja

Inteligentny dom jest  zintegrowanym systemem popularnych i powszechnie znanych urządzeń. To co włączymy do takiego systemu, zależy od nas. Może to być system oświetlenia, ogrzewanie, telewizja czy okna. Takie centralne zarządzanie z wyświetlacza jednego urządzenia pozwalają nam na dokładną kontrolę całego domu. Okna to jeden z tych elementów naszego domu, który jest odpowiedzialny zarówno za oszczędność energetyczną, wentylację naszych pomieszczeń i naturalne oświetlenie wpływające do naszego domu.
 
Do systemu inteligentnego domu możemy podłączyć rolety, tak by podnosiły się o zaprogramowanej przez nas godzinie. Wyobraźmy sobie ranne światło będące nas po doskonale przespanej nocy. Nie musimy wstawać z wygodnego łóżka, by o odpowiadającej nam godzinie rolety podniosły się same. W podobny sposób możemy zaprogramować uchylanie się okien by wywietrzyć wybrane pomieszczenie. 

Bezpieczeństwo i kontrola

Istotnym aspektem jest również kontrolowanie tego czy okno jest uchylone. Pomieszczenia z piecykami gazowymi wymagają nie tylko wentylacji w pomieszczeniu z podgrzewaczem, lecz potrzebują zbalansowanej cyrkulacji powietrza w całym domu. Ponadto dzięki systemowi inteligentnego domu, możemy sprawdzać zdalnie czy nasze okna są zamknięte i w dowolnym momencie je zamknąć. Taką możliwość pokochają osoby zapominalskie czy lubiące wyjazdy.

Nowoczesny komfort

Okna coraz częściej wykorzystują bardziej zaawansowane technologie. Podobnie jak w przypadku okien PRIVA-LITE, kontrolujących przezroczystość tafli, nasze okna wyposażone mogą być wyposażone w szybę grzewczą. Takie rozwiązanie oferuje tzw. "Gorące okno" VEKA SL82. Podgrzewana szyba EGLAS pozwala na wykorzystanie okna jako źródła ogrzewania. Takie okno wpisane w system inteligentnego domu, może być spersonalizowane w wielu aspektach i w miarę zmiany warunków pogodowych czy pory roku, może pomóc utrzymać w równowadze straty ciepła. Wyobraźmy sobie sytuację gdy w wyjątkowo ciepły i słoneczny dzień, sensory podłączone pod system inteligentnego domu automatycznie wyłączają ogrzewanie naszej szyby i lekko rozszczelniają okno tak, by gdy wrócimy do domu, zastać naszą ostoję, nie tylko ciepłą, rozświetloną i świeżą, lecz wykorzystującą minimalny nakład energetyczny, który odzwierciedli się pod koniec miesiąca w rachunkach za zużycie energii. 

Wachlarz możliwości

Warto pamiętać, że do systemu Inteligentnego Domu podłączone jest wiele urządzeń, więc liczba kombinacji i personalizacji naszych okien rozszerza się wraz z ilością wszystkich podsystemów. Chcemy by słoneczny dzień, zamienił się w ciemną salę kinową za każdym razem gdy włączamy telewizor, czy może nie znosimy przeciągów, a system automatycznie zamknie odpowiednie okna gdy zapragniemy wietrzyć konkretne pomieszczenie? Być może od którejś godziny przeszkadza nam hałas w trakcie planowanej drzemki i chcemy wykorzystać dźwiękoszczelne właściwości okna PASSIV-LINE S?
 
Inteligentny dom to rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić. Funkcjonalność i oszczędność naszego domu wzrasta wraz z komfortem jaki czerpać będziemy ze zintegrowanego systemu domowych urządzeń - również okien.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Jesienna konserwacja okna
Po ciepłym okresie letnim powinniśmy przedsięwziąć kroki w celu zabezpieczenia naszych okien przed wilgocią i zimnem okresu jesiennozimowego. Solidna konserwacja okien i rozsądne użytkowanie zapewni nam długowieczność przeszkleń i większy komfort w naszym mieszkaniu.
Zatrzymaj hałas dzięki oknom
Hałas głównej ulicy, bliskość nocnego klubu czy fabryki mogą skutecznie zakłócić spokój naszego zacisza domowego. Ale nie trzeba aż tak skrajnych przypadków by odczuć, że ruchliwe życie w mieście jest bardzo hałaśliwe. To dzięki ciszy się skupiamy, w ciszy zasypiamy i relaksujemy się. O ciszę coraz trudniej w dynamicznie zmieniającym się środowisku urbanistycznym. Nowe wyzwania musiały spotkać się z odzewem nowoczesnych technologii i rozwiązań pozwalających tłumić nadmierne natężenie dźwięku. I to właśnie dźwiękoszczelne okna stały się doskonałą barierą chroniącą mieszkańców Twojego domu przed hałasem.
Kiedy wybrać okno przesuwne
Okna przesuwne to ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń w których otwarcie okna może być problematyczne. To także inny typ przeszklenia, który w pewnych warunkach może sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne okno PVC.

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL