Alergia jest nieprzyjemną przypadłością, z którą wielu z nas musi się zmagać. Dobrym sposobem na zminimalizowanie negatywnych czynników uczulających, jest zadbanie o odpowiednie okno, tak by dom stał się naszym azylem.

 

Pyłki i grzyby

Mówiąc o alergii w kontekście doboru okna, możemy skupić się przede wszystkim na środkach zapobiegających dostawaniu się do naszego mieszkania pyłków, jak również kontroli wilgoci odpowiadającej za rozwój szkodliwej pleśni. Jednak równowaga między szczelnością, a przewiewnością nie jest tak prosta jak zwykłe otwarcie okna. Bardzo istotnym czynnikiem jest sama higiena okna. Elementy plastikowe okien PVC łatwo się czyszczą i zazwyczaj są łatwo dostępne. Częste mycie całego okna oraz elementów wewnątrz framugi, wykluczy osadzanie się brudu i szkodliwych pyłków.

Gdy za oknem panuje chłód...

Główną przyczyną wilgotności w pomieszczeniach jest brak dobrej wentylacji. Ponadto w okresie zimowym różnice temperatur między pomieszczeniem, a zewnętrzem powodują skraplanie się wody, tworząc idealne warunki dla rozwoju grzybów. W takim przypadku warto przemyśleć zamontowanie nawiewnika higrosterowanego. Mechanizm ten pozwala na wietrzenie pomieszczenia w przypadku, gdy wilgoć wzrasta do określonego poziomu. To świetne rozwiązanie, pozwala na utrzymanie równowagi między przyjemnym ciepłem, a wilgocią. Sprawdza się zarówno w oknach PVC, drewnianych i aluminiowych.

... i gdy kwitną drzewa.

Okres pylenia roślin dla alergika, może być nieznośnym czasem. Szukając schronienia przed pyłkami w swoim domu, nie możemy rezygnować z komfortu. Szczelnie zamknięte okna może zapewnią nam dobrą barierę, jednak bez cyrkulacji powietrza, nie będziemy się czuć dobrze. Tu z pomocą przychodzą siatki antyalergiczne. Specjalny materiał zapewnia bardzo wysoką nieprzepuszczalność pyłków - nawet na poziomie 97-100%. Tak uposażone okno, pozwoli nam cieszyć się świeżym, nieuczulającym powietrzem nawet przy otwartym na oścież oknie. Dodatkowym plusem jest ochrona przed owadami. Minusem natomiast jest ich dość spora nieprzepuszczalność światła.

Akcja aranżacja

Na koniec należy również wspomnieć o samej dekoracji okien. Wszelkiego rodzaju zasłony, żaluzje czy ciężkie kotary powodują nadmierne zbieranie się kurzu, a tym samym rozwój roztoczy. Nawet jeśli świetnie sprawdzają się jako dekoracyjne zasłony, mogą być wymagające w sprzątaniu. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie rolet materiałowych. Ekologiczna tkanina zapobiega osadzaniu się szkodliwego kurzu, a na dodatek wygląda schludnie, dodając naszemu pomieszczeniu przestrzeni.

Życie alergika wymaga wielu wyrzeczeń, być może przedstawione przez nas  sposoby sprawią, że odpowiednio przygotowane okna w Waszych domach złagodzą zmagania z uczuleniem.

 

Inspiracje

Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.
Skandynawski design okna. Postaw na prostotę
Skandynawski design to przede wszystkim surowość i minimalistyczne podejście do aranżacji wnętrz. Wykorzystanie naturalnych materiałów: drewna, lnu, bawełny świetnie wkomponowuje się w nordyckie krajobrazy. Charakterystyczna przestronność pokoi, jasna, chłodna kolorystyka i poczucie harmonii i czystości emanującej z wnętrza, przysporzyła temu stylowi międzynarodową popularność. Jak w kontekście skandynawskiego designu prezentują się okna? 
Wiosenna metamorfoza balkonu
Coraz piękniejsza pogoda za oknem zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Zanim jednak poddacie się relaksacji na balkonie, warto znaleźć czas na jego lifting. Nie rezygnujcie z zieleni jeśli nie macie wielkich tarasów czy ogrodu. Przy odrobinie sprytu nawet z najmniejszej przestrzeni można wyczarować raj, gdzie czas będzie płynąć zdecydowanie wolniej.

Porady

Jakie okna w mieszkaniu alergika?
Alergia jest nieprzyjemną przypadłością, z którą wielu z nas musi się zmagać. Dobrym sposobem na zminimalizowanie negatywnych czynników uczulających, jest zadbanie o odpowiednie okno, tak by dom stał się naszym azylem.
Minusy montażu okna na własną rękę
Kupiliście okna i zastanawiacie się, czy zaoszczędzić nieco gorsza i samodzielnie je zamontować? Uważajcie, bo Wasza decyzja może okazać się kosztowna. Umieszczenie okna w ścianie, to nie tylko kwestia pomiaru i architektonicznego rozplanowania. Montaż okna przez fachowców to gwaraancja, że będzie ono Wam służyć przez lata. To także pewność, że unikniecie poważnych błędów, które mogą skutkować brakiem szczelności.
Odmień okno na święta
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przepełniony ciepłem, bliskością i wzniosłością. Każdego roku o tej porze zabieramy się za "przedświąteczne porządki", w naszych domach czuć zapach piernika i słychać melodie kolęd. Czując tę wyjątkowość staramy się podkreślić ją pod każdym względem. Świąteczne dekoracje odmieniają nasz dom, wyrażając przepełniającą nas radość. Przechadzając się po mroźnych ulicach, dostrzec możemy unikalny charakter każdego domu, emanujący z rozświetlonych okien. Intensywnie świecące fasady budynków przyciągają naszą uwagę, a głębia zawarta w oknach mówi najwięcej o duszy domu i jego domownikach.

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL