Witamy Państwa na naszym blogu, na którym poruszać będziemy tematykę stolarki okiennej, drzwiowej i aranżacji wnętrz.
Nie zapomnimy także o poradach dla osób budujących i remontujących domy lub mieszkania.
Zachęcamy do śledzenia naszego bloga!

Ten rok jest dla nas szczególny – obchodzimy jubileusz 25-lecia powstania naszej działalności. Chcemy podzielić się z Wami radością i dumą, gdyż przez te lata wykonaliśmy ogromny krok naprzód i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Przeczytajcie, jak wyglądały początki firmy AdamS!

Jest rok 1993, w Polsce wiele się dzieje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje pierwszy koncert, z wizytą do Polski przyjeżdża Matka Teresa z Kalkuty, rusza produkcja samochodu dostawczego Lublin, a telewizja Polsat rozpoczyna nadawanie „Informacji”. W tym samym roku na Mazurach, w mieście nad jeziorem Czos, produkcję okien rozpoczyna nasza firma. Po 1989 r. otworzyły się przed wieloma firmami możliwości rozwoju, my postanowiliśmy skorzystać z tej szansy.

A wszystko zaczęło się od…

A wszystko zaczęło się od niespełniającego wymagań zamówienia. – Na początku lat 90-tych potrzebowałem okien do mojej nowej inwestycji. Niestety, produkt, który zamówiłem nie spełniał moich oczekiwań. I tak własnymi siłami rozpoczęliśmy małą produkcję. Początkowo na prymitywnych maszynach, w trudnych warunkach, w budynku przy ulicy Mazurskiej – z sentymentem wspomina Henryk Pędzich, właściciel firmy AdamS. – Trzy lata później zakupiliśmy halę przy ulicy Giżyckiej w Mrągowie i tam po rocznym remoncie przenieśliśmy produkcję. Miejsca było ciągle za mało, rozbudowywaliśmy istniejącą halę i zbudowaliśmy kolejną. Rozwijaliśmy się z takim tempem, że w 2007 roku wydzierżawiliśmy halę w Barczewie, a dwa lata później dokupiliśmy kolejne. Wystarczyło to na krótko, bo dalej chcieliśmy się rozwijać.

Momentem zwrotnym w historii firmy była budowa nowej siedziby i hali w Mrągowie. Ta przeprowadzka umożliwiła nam zwiększenie liczby zatrudnionych pracowników i podniesienie komfortu ich pracy, a także zwiększenie ilości i jakości produkowanych okien.

W ten sposób rodzinna firma, początkowo zatrudniająca kilkunastu pracowników i produkująca 100 okien miesięcznie w jednym, niewielkim zakładzie produkcyjnym, w ciągu ćwierćwiecza przekształciła się w lidera z ugruntowaną pozycją w branży stolarki budowlanej w Polsce. Obecnie zatrudniamy blisko 500 pracowników, a z naszych hal wyjeżdża 1 000 okien każdego dnia.

Efekty naszej 25-letniej działalności to 2 mln wyprodukowanych okien, które trafiły do Waszych domów. Przez cały ten czas dynamicznie się rozwijaliśmy i zdobyliśmy wiele nagród m.in. Złote Medale na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 2017, 2015 i 2013 roku.

Lata doświadczeń w kontaktach z klientami, reagowanie na zmieniającą się gospodarkę i rozwój technologiczny, współpraca z dyrektorami handlowymi, koordynatorami czy dostawcami, to wszystko sprawia, że nasza firma z takim stażem jest już w pełni dojrzała.

Miarą naszego sukcesu są ludzie

Kiedy w 1993 roku Henryk Pędzich rozpoczął produkcję okien, nie śnił nawet, że przez kolejne lata uda się zbudować tak silną i rozpoznawalną markę. Współautorów tego sukcesu jest wielu.

Ćwierć wieku istnienia nasza firma zawdzięcza przede wszystkim swoim pracownikom, dyrektorom handlowym, koordynatorom regionów i przedstawicielom zagranicznym. To dzięki Wam udało się zrealizować śmiałe plany. Jesteśmy dumni, że pomimo ciągłego rozwoju udało nam się obronić rodzinny charakter firmy. Jubileusz 25-lecia jest doskonałą okazją, aby podziękować naszym Klientom - dzięki którym i dla których istniejemy od tylu lat. Jesteśmy wdzięczni za Waszą otwartość i zaufanie.

Z szeroko „otwartymi oknami” patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję, że kolejne 25 lat obfitować będzie w sukcesy na rynku stolarki budowlanej. Już dziś myślimy o rozwoju, bo rozwój leży w naszej naturze.

Inspiracje

Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.
Skandynawski design okna. Postaw na prostotę
Skandynawski design to przede wszystkim surowość i minimalistyczne podejście do aranżacji wnętrz. Wykorzystanie naturalnych materiałów: drewna, lnu, bawełny świetnie wkomponowuje się w nordyckie krajobrazy. Charakterystyczna przestronność pokoi, jasna, chłodna kolorystyka i poczucie harmonii i czystości emanującej z wnętrza, przysporzyła temu stylowi międzynarodową popularność. Jak w kontekście skandynawskiego designu prezentują się okna? 
Wiosenna metamorfoza balkonu
Coraz piękniejsza pogoda za oknem zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Zanim jednak poddacie się relaksacji na balkonie, warto znaleźć czas na jego lifting. Nie rezygnujcie z zieleni jeśli nie macie wielkich tarasów czy ogrodu. Przy odrobinie sprytu nawet z najmniejszej przestrzeni można wyczarować raj, gdzie czas będzie płynąć zdecydowanie wolniej.

Porady

Jakie okna w mieszkaniu alergika?
Alergia jest nieprzyjemną przypadłością, z którą wielu z nas musi się zmagać. Dobrym sposobem na zminimalizowanie negatywnych czynników uczulających, jest zadbanie o odpowiednie okno, tak by dom stał się naszym azylem.
Minusy montażu okna na własną rękę
Kupiliście okna i zastanawiacie się, czy zaoszczędzić nieco gorsza i samodzielnie je zamontować? Uważajcie, bo Wasza decyzja może okazać się kosztowna. Umieszczenie okna w ścianie, to nie tylko kwestia pomiaru i architektonicznego rozplanowania. Montaż okna przez fachowców to gwaraancja, że będzie ono Wam służyć przez lata. To także pewność, że unikniecie poważnych błędów, które mogą skutkować brakiem szczelności.
Odmień okno na święta
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przepełniony ciepłem, bliskością i wzniosłością. Każdego roku o tej porze zabieramy się za "przedświąteczne porządki", w naszych domach czuć zapach piernika i słychać melodie kolęd. Czując tę wyjątkowość staramy się podkreślić ją pod każdym względem. Świąteczne dekoracje odmieniają nasz dom, wyrażając przepełniającą nas radość. Przechadzając się po mroźnych ulicach, dostrzec możemy unikalny charakter każdego domu, emanujący z rozświetlonych okien. Intensywnie świecące fasady budynków przyciągają naszą uwagę, a głębia zawarta w oknach mówi najwięcej o duszy domu i jego domownikach.

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL